LPK w Klingenthal: Tande zwycięża, Kubacki na podium

DSC_7909-KopiowanieDaniel Andre Tande skokiem na 146 m przypieczętował swoje zwycięstwo w dzisiejszych zawodach z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Klingenthal. Swoją pozycję obronił również Dawid Kubacki, który stanął na podium.

Norweg w pierwszym skoku uzyskał 134 m a w drugim 146 metrów i tym samym wyprzedził drugiego Domena Prevca ( 134,5 i 142 m) o 8,4 pkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant Polski Dawid Kubacki (129,5 i 137,5 m). Tuż za podium znalazł się natomiast Maciej Kot, który po skokach na 129,5 i 137 stracił do Kubackiego 1,1 pkt.

W pierwszej dziesiątce znalazł się także Bartłomiej Kłusek (133 i 132 m), który zajął 9. miejsce. Tuż za czołową dziesiątką znalazł się Stefan Hula (130,5 i 134,5 m) oraz Andrzej Stękała (130 i 131 m), którzy zajęli odpowiednio 11 i 13. miejsce. Krzysztof Biegun (122,5 i 124 m) ostatecznie zajął 21. pozycję.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu

W klasyfikacji generalnej LEtniego Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu umocnił się Norweg Daniel Andre Tande (505 pkt). Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki (420 pkt) a trzecie Maciej Kot (344 pkt).

Klasyfikacja generalna LPK

Już jutro ostatni konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal. Czy Polacy ponownie będą walczyć o najwyższe lokaty? Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 10:00.