LPK w Klingenthal: Nejc Dezman najlepszy w serii próbnej

Słoweniec Nejc Dezman wygrał serię próbną przed ostatnim konkursem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków – Bartłomiej Kłusek – uplasował się na 15 pozycji.

Dezman uzyskał najdłuższą odległość w całej serii – 135 metrów i wyprzedził drugiego reprezentanta gospodarzy Felixa Hoffmana (134,5 metra) o 0,5 punktu. Podium uzupełnił inny Słoweniec, Tilen Bartol (132,5 metra). W pierwszej “10” zabrakło niestety reprezentantów Polski. Najlepszy z nich był 15 – Bartłomiej Kłusek (127 metrów). 7 lokat niżej znalazł się Przemysław Kantyka (124 metry), a 29 był Aleksander Zniszczoł (122 metry). Pozostali dwaj nasi zawodnicy nie spisali się zbyt dobrze, gdyż dopiero 31 miejsce zajął zwycięzca całego cyklu, który zapewnił je sobie wczoraj na tej skoczni – Klemens Murańka (121,5 metra), a ostatni z Biało-Czerwonych Paweł Wąsek zdołał być jedynie 51 (116,5 metra).

Tuż po serii próbnej rozpoczęła się pierwsza seria konkursu, który zakończy cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego. Jego zwycięzcę poznamy jeszcze przed godziną 12.

Źródło: fis-ski.com/inf.własna