LPK w Klingenthal. Młodość i doświadczenie – PZN ogłosił skład [AKTUALIZACJA]

Letni Puchar Kontynentalny rozkręcił się już na dobre. Oczywiście polscy zawodnicy w tych zawodach uczestniczą regularnie i nie zabraknie ich także w najbliższy weekend w Klingenthal. Polski Związek Narciarski ujawnił nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w tych zawodach.

Do niemieckiego kurortu, dobrze znanego kibicom skoków narciarskich pojedzie sześciu zawodników. Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Habdas, Andrzej Stękała i Tomasz Pilch. Jest to spodziewana decyzja, gdyż ci skoczkowie od pewnego czasu skaczą na zapleczu kadry A. Obok młodych zawodników na dorobku jak Habdas i Pilch znalazło się tu miejsce dla doświadczonych i utytułowanych zawodników. Poza Zniszczołem każdy z pozostałej czwórki ma medal drużynowy dużej imprezy.

Ostatni przystanek w Europie

Zawody w Klingenhtal to ostatnie zawody LGP na starym kontynencie. W październiku zapowiedziano jeszcze trzy konkursy w amerykańskim Lake Placid – nie wiadomo jeszcze w jakie obsadzie, tradycyjnie jednak należy spodziewać się nieco słabszej. Polacy w Klingenthal będą walczyć o czołowe lokaty – przypomnijmy, iż Zniszczoł wygrał ostatnio konkurs LGP w Stams.

AKTUALIZACJA

Z powodu przeziębienia w zawodach nie wystąpi Tomasz Pilch. Zastąpi go 17-letni Klemens Joniak.

źródło: PZN/Twitter, własne