LPK w Klingenthal: Prevc pewnie triumfuje, Murańka drugi. Polak zwycięzcą cyklu

Domen Prevc wygrał pierwszy konkurs ostatniego weekendu z Letnim Pucharem Kontynentalnym w Klingenthal. Słoweniec pokonał Klemensa Murańkę oraz Mackenziego Boyd-Clowesa. Murańka zapewnił sobie dzisiaj zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

Na Schwarzbergschanze w Klingenthal rozegrano przedostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Zwyciężył Domen Prevc, któremu zmierzono 136 oraz 131,5 metra. To była bezapelacyjna wiktoria Słoweńca. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka po skokach 132 oraz 129 metrów. Polak stracił do zwycięzcy 13,2 punktu, ale już dzisiaj zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej LPK. Na najniższym stopniu podium stanął dzisiaj Mackenzie Boyd-Clowes, któremu zaliczono 135 oraz 131 metrów. To drugie podium LPK Kanadyjczyka w karierze.

W czołowej szóstce uplasowali się jeszcze kolejno: Yumu Harada (133,5 m; 129 m), Pius Paschke (131,5 m; 129,5 m) oraz Stefan Hula (129 m; 129 m). To oznacza, że Polacy mają już pewną siedmioosobową kwotę startową na pierwsze konkursy Pucharu Świata 2019/2020. Na tym dobre informacji niestety się kończą, bowiem żadnemu z pozostałych reprezentantów naszego kraju, nie udało się zdobyć choćby punktu. Trzydziesty czwarty był Andrzej Stękała (124 m), trzydziesty siódmy Kacper Juroszek (125 m), czterdziesty siódmy Adam Niżnik (123,5 m),a pięćdziesiąty siódmy Tomasz Pilch (124 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.