LPK w Klingenthal: Daniel Andre Tande wygrywa serie próbną. Kubacki tuż za nim

DSC_0224Lider klasyfikacji generalnej cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego – Daniel Andre Tande wygrał serie próbną poprzedzającą ostatni konkurs w sezonie letnim. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, a trzeci był Domen Prevc. W czołowej “10” zawodników mieliśmy czterech biało-czerwonych. 

Przed chwilą skończyła się seria próbna przed ostatnim aktem sezonu letniego. Wygrał ją, lider klasyfikacji generalnej LPK – Daniel Andre Tande po skoku na 137,5 metra (82.4 pkt.). Metr bliżej lądował Dawid Kubacki (136,5 metra; 80.5 pkt.), który walczy z Tande o końcowy triumf w klasyfikacji. Na trzeciej pozycji uplasował się młodszy z braci Prevców – Domen (136 metrów; 79.8 pkt.).

W czołowej “10” zawodników, oprócz wcześniej wymienionego Kubackiego, mamy jeszcze trzech Polaków. Na miejscu piątym serie próbną zakończył Maciej Kot (132 metry; 72.6 pkt.). Siódmy był Bartłomiej Kłusek (131 metrów; 69.8 pkt.). Na dziesiątym miejscu, ex aeuquo z Miranem Zupancicem uplasował się Stefan Hula, który uzyskał w swojej próbie 128,5 metra (67.2 pkt.). Dobry skok oddał również Andrzej Stękała. Podopieczny trenera Macieja Maciusiaka oddał skok na odległość 127,5 metra, co dało mu miejsce 16. Na odległej 43 pozycji, sklasyfikowany został Krzysztof Biegun (121 metrów; 52.4 pkt.).

Pełne wyniki serii próbnej

Konkurs w Klingenthal rozpocznie się o godz. 10:00. Relacje tekstową można śledzić za pośrednictwem berkutschi.com. Relacja LIVE wideo dostępna jest na stronie po tym linkiem.

Źródło: fis-ski.com/berkutschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.