LPK w Klingenthal: Czas na ostatni akt sezonu letniego (lista startowa)

Vogtlandarena2009
fot.: skisprungschanzen.com

Przed nami ostatni weekend ze skokami narciarskimi w sezonie letnim. W tym roku w Klingenthal zaplanowano dwa konkursy z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na starcie pojawi się 66 zawodników w tym sześciu Polaków. 

Letni sezon w skokach narciarskich zakończy się zawodami z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Ostatnim przystankiem na mapie skoczków będzie Vogtland Arena w niemieckim Klingenthal. Maciej Maciusiak na finałowe zawody zabrał sześciu biało-czerwonych. Nasz kraj reprezentować będzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Andrzej Stękała.

Zapowiada się fascynująca rywalizacja o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. Szanse na wygraną ma Dawid Kubacki, który aktualnie plasuje się na drugim miejscu. Wyprzedza go Daniel Andre Tande o równe 45 pkt.. Do Klingenthal nie uda się trzeci Anze Lanisek oraz czwarty Klemens Murańka. Tym samym będący na piątej pozycji Maciej Kot ma szanse wskoczyć na podium klasyfikacji generalnej. Do trzeciego miejsca traci 41 pkt..

Program zawodów:

Sobota, 03.10.2015

14:30 – Oficjalny trening
16:30 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 04.10.2015

9:00 – Seria próbna
10:00 – Pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa konkursu

Organizatorzy zawodów przygotowali niespodziankę dla kibiców, którzy nie mogą przybyć do Klingenthal. Udostępnili oni relacje video, która będzie dostępna na stronie ewoxx (link do transmisji). Relacja tekstowa FIS będzie dostępna dzięki stronie berkutschi.com.

Źródło: fis-ski.com/ewoxx.com/berkutschi.com/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.