LPK Stams: Kolejny triumf Jakuba Wolnego! Polak liderem cyklu!

Jakub-Wolny

To był niesamowity weekend w wykonaniu Mistrza Świata Juniorów z Predazzo! Jakub Wolny w wielkim stylu wygrał dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams i został liderem całego cyklu! W bezpośredniej walce pokonał on dzisiaj, doświadczonego słoweńskiego skoczka, medalistę Olimpijskiego i Mistrzostw Świata – Petera Prevca. Jakub Wolny po pierwszym skoku na odległość 112,5 metra zajmował dopiero siódme miejsce ale w serii finałowej poszybował na aż 116 metrów, co dało mu awans i zwycięstwo w dzisiejszym konkursie! Wspomniany wcześniej Peter Prevc w drugiej serii również skoczył 116 metrów ale ostatecznie zawody zakończył na czwartym miejscu (do podium zabrakło mu 0,3 pkt.).

Na drugim miejscu dzisiejszych zawodów, uplasował się Anze Lanisek, który w serii finałowej oddał skok na odległość 113,5 metra. Do zwycięscy stracił 1 pkt.. Na podium znalazł się jeszcze reprezentant Niemiec – Pius Paschke (113,5 metra/111,5 metra), który spadł z pierwszego miejsca, które zajmował po pierwszej serii.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Na pozycji piętnastej zameldował się Aleksander Zniszczoł, po skokach na odległość 109 metrów i 106,5 metra. Dziewiętnaste miejsce zajął Bartłomiej Kłusek (107,5 metra/106 metrów). Grzegorz Miętus (104,5metra/100,5 metra) i Krzysztof Biegun (104,5 metra/92 metry) zajęli odpowiednio dwudzieste dziewiąte i trzydzieste miejsce.  Do serii finałowej nie zakwalifikował się Stefan Hula.

Jakub Wolny prowadzi w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego z dorobkiem 515 pkt.. Nad drugim Cene Prevcem (482 pkt.) ma przewagę 33 pkt.. Trzecie miejsce zajmuję Miran Zupancic z 461 pkt..