LPK: Pożegnanie z latem w Klingenthal (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Klingenthal to miejscowość, która niejako spina ze sobą sezon letni skoków narciarskich i sezon zimowy. To tam zakończy się dzisiaj Letni Puchar Kontynentalny ostatnimi zawody FIS tegorocznego lata. Na tamtejszej Vogtland Arenie odbędzie się także za półtora miesiąca inauguracja sezonu zimowego.

Na godzinę 9:00 zaplanowano serię próbną przed ostateczną rywalizacją o triumf w całym cyklu LPK, natomiast o 10:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Głównym faworytem jest aktualny lider Letniego Pucharu Kontynentalnego Daniel Andre Tande, który zwyciężył wczoraj. Jego najgroźniejszymi rywalami powinni być skoczkowie ze Słowenii z Domenem Prevcem na czele, a także reprezentacja Polski w składzie: Andrzej Stękała, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki. Groźni na swoim terenie mogą być także Niemcy, a przede wszystkim Michael Neumayer i Andreas Wank. Lista startowa liczy 66. zawodników, a pierwszy z belki startowej ruszy Ukrainiec Witalij Kaliniczenko.

Teoretyczne szanse na wygraną w klasyfikacji generalnej ma jeszcze Dawid Kubacki, jednak po wczorajszym konkursie Daniel Andre Tande oddalił się od niego o 40 punktów i aktualna strata Polaka do Norwega wynosi już 85 punktów. Trudno zatem przypuszczać, że znajdujący się w dobrej formie Tande wypuści zwycięstwo w cyklu z rąk. Trzeciego miejsca na koniec LPK bronić będzie Maciej Kot. Najbardziej zagraża mu Austriak Florian Altenburger, nad którym przewaga Macieja to 50 punktów. W sobotę Altenburger nie zaprezentował się zbyt dobrze i w związku z tym pozycja Maćka Kota wydaje się być bezpieczna.

Lista startowa

Podobnie jak wczoraj transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na stronie ewoxx.com.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.