LPK: Polacy walczą o kwoty startowe, jutro zmagania w Oslo

10551005_305550312959055_2154020320908455806_nSezon letni wielkim krokami zbliża się ku końcowi. Znamy już zwycięzcę Letniej Grand Prix, ale na nazwisko triumfatora Pucharu Kontynentalnego musimy jeszcze trochę poczekać. Jutro rozpoczną się zmagania w Oslo, gdzie wystąpi sześcioro naszych reprezentantów.

Maciej Maciusiak do stolicy Norwegii zabrał Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska, Krzysztofa Bieguna oraz Aleksandera Zniszczoła. Skoczkowie powalczą w sobotę i niedzielę o jak najwyższe miejsca, które w końcowym rozrachunku pozwolą na zwiększenie kwoty startowej w Pucharze Świata. Przed tygodniem w Stams dwa razy na podium znalazł się Maciej Kot. Obecnie aż czterech Polaków znajduje się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej, z czego aż trzech w czołowej piątce. Utrzymanie takiego poziomu pozwoliłoby na zwiększenie kwoty startowej na pierwszą część PŚ.

W Oslo nie tylko Polacy będą groźni. Norwegowie wystawiają liczną grupę swoich bohaterów, a na jej czele stanie zwycięzca ostatnich dwóch konkursów Daniel-Andre Tande. Jutro na normalnej skoczni w stolicy kraju Wikingów w szranki staną także kobiety. Zmagania rozpoczną się już o 8:30 oficjalnym treningiem pań. Niespełna dwie godziny później ma rozpocząć się konkurs skoków. Panowie na skoczni pojawią się o 13:30, kiedy będą mogli wziąć udział w oficjalnych treningach. Pierwsza seria zapowiedziana jest na 15:45.

Synoptycy nie zapowiadają na jutro silnego wiatru w Oslo. Można spodziewać się jednak opadów deszczu, które z pewnością nie będą sprzyjały skoczkom. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko odbędzie się bez większych problemów. Delegatem technicznym zawodów będzie Janni Hyvärinen z Finlandii, a jego asystentem Anders Lind ze Szwecji. Sędziowie orzekający to: Petra Nordman (SWE), Jarle Solbu (NOR), Kjersti Haugen Espelid (NOR), Ole Walseth (NOR), Rune Hyldmo (NOR).

Program zawodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.