LPK: Podopieczni Kruczka najlepsi w serii próbnej

fot. Agnieszka Białek

lukasz-kruczek04Włosi najlepsi w serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Najlepszy wynik uzyskał Alex Insam, który uzyskał 128,5 metra. Najlepszym z Polaków okazał się Bartłomiej Kłusek.

Włoch Evelyn Insam uzyskał 128,5 metra w serii próbnej poprzedzającej konkurs LPK w Wiśle i zajął pierwsze miejsce. Pół metra bliżej lądował jego kolega z kadry – Davide Bresadola. Trzecie miejsce zajął utalentowany Domen Prevc. Słoweniec uzyskał w swojej próbie 126,5 metra i stracił do najlepszego 3,9 pkt. Piąty był lider klasyfikacji generalnej Niemiec Markus Eisenbichler, który uzyskał 123,5 metra.

Najlepiej z trzynastu Polaków zaprezentował się Bartłomiej Kłusek, który po skoku na 123 metry uplasował się na 9. miejscu. W drugiej dziesiątce miejsca zajęli: Aleksander Zniszczoł po skoku 120,5 metra był 15. a tuż za nim Jan Ziobro dzięki próbie na taką samą odległość. Pozostali Polacy spisali się dużo słabiej. Z próby zrezygnował najlepszy w drugiej porannej serii treningowej – Robert Johansson.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.