LPK Pań w Oberwiesenthal: Takanashi bezkonkurencyjna na treningach

fot. olimpiazzurra.com
fot. olimpiazzurra.com

Sara Takanashi już w lecie postanowiła pokazać swoją dominacje. Młoda japonka wygrała trzy serie treningowe przed jutrzejszym konkursem indywidualnym, skacząc dwie belki niżej od swoich rywalek!

I trening

W pierwszym treningu na skoczni HS 106 w niemieckim Oberwiesenthal, Takanashi skoczyła na odległość 92,5 metra. Wyprzedziła tym samym pochodzące ze Słowenii Eme Klimec (94 metry) i Anne Rupprecht (88,5 metra) z Niemiec. Czwarte i piąte miejsce zajęły odpowiednio Svenja Wuerth (90 metrów) z Niemiec oraz reprezentantka Włoch Lara Malsiner (91 metrów).

Zawodniczki skakały z 20 belki startowej. Tylko Sara Takanashi zdecydowała się oddać swój skok z 18.

II trening

Ponownie na prowadzeniu w drugim treningu zameldowała się Sara Takanashi, która tym razem uzyskała 94,5 metra. Ema Klimec również poszybowała na odległość 94,5 metra, lecz skakała o dwie belki wyżej niż Takanashi. Trzecie miejsce tym razem wywalczyła Svenja Wuerth uzyskując 91 metrów. W porównaniu z pierwszym treningiem, Wuerth zamieniła się miejscami z Anną Rupprecht (92,5 metra), która tym razem musiała się zadowolić miejscem czwartym. Na piątym miejscu uplasowała się zawodniczka z Rumunii – Daniela Haralambie (90,5 metra).

Po skoku Danieli Haralambie belka startowa została obniżona z 22 na 20. Sara Takanashi konsekwentnie skakała z 18 platformy startowej.

III trening

Na trzecim treningu, ponownie mogliśmy podziwiać popis japonki. Sara Takanashi skacząc oczywiście z 18 belki skoczyła ponownie na odległość 94,5 metra. Drugie miejsce w trzecim treningu zapewniła sobie Svenja Wuerth (94 metry), a trzecie jej koleżanka z reprezentacji Niemiec Ulrike Graessler (90 metrów). Czwarte miejsce wywalczyła tym razem Luisa Goerlich (89,5 metra). Na piątym miejscu uplasowała się włoszka Lara Malsiner (88 metrów).

Pięć zawodniczek postanowiło odpuścić trzecią serie treningową m.in. Ema Klimec, Daniela Haralambie i Anna Rupprecht.

Trzeci trening w całości (oprócz skoku Takanashi) został rozegrany z 20 belki.

Pełne wyniki treningu pań

Seria próbna przed jutrzejszym konkursem została zaplanowana na godz. 13:00. Godzinę później planowo ma wystartować konkurs indywidualny z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oberwiesenthal.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.