LPK: Norwegowie najlepsi podczas treningów w Wiśle

Robert JohanssonNorwegowie Halvor Egner Granerud i Robert Johansson byli najlepsi podczas porannych serii treningowych przed dzisiejszym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Dobre skoki oddawali też Polacy.

Pierwszy trening padł łupem Norwega Halvora Egnera Graneruda, którym był jedynym skoczkiem z wynikiem powyżej 130. metra. Zmierzono mu bowiem 130,5 m. Drugą lokatę zajął Jan Ziobro. Polak bez większych problemów poleciał na odległość 127 metrów. Za naszym zawodnikiem znalazł się lider klasyfikacji generalnej Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 1,5 metra dalej od Ziobro, ale w lepszych warunkach i musiał zadowolić się trzecim miejscem. Pozostali Polacy nie pokazali się z najlepszej strony. Wszyscy znaleźli się w drugiej i trzeciej dziesiątce.

W drugim treningu najlepszy był kolejny Norweg. Robert Johansson lądował na 130. metrze i o 3,7 pkt wyprzedził Markusa Eisenbichlera. Niemiec awansował o jedną pozycję względem pierwszej serii treningowej, gdyż wylądował pół metra dalej. Granerud, zwycięzca pierwszego treningu, tym razem uzyskał 127,5 metra i uplasował się na trzecim miejscu. Tym razem w czołowej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków. Piąty rezultat uzyskał Bartłomiej Kłusek (124 metry), a dziewiąty wynik należał do Jana Ziobry (122 metry). Konkurs rozpocznie się o 17:00, a godzinę wcześniej ma odbyć się seria próbna. Na miejscu jest nasza redakcja, która przygotuje szczegółową relację.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.