LPK kobiet w Szczyrku: Kolejne podium Kingi Rajdy, Marita Kramer zdecydowanie najlepsza

Austriaczka Marita Kramer zdeklasowała rywalki podczas piątkowych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Drugie miejsce zajęła Japonka Misaki Shigeno, a trzecie reprezentantka biało-czerwonych Kinga Rajda. Dla Polki to drugie podium cyklu w karierze. 

Kolejny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku przyniósł drugie podium reprezentantki Polski Kingi Rajdy. 18-letnia zawodniczka kolejny raz pokazała się z dobrej strony. Po pierwszym skoku na odległość 97,5 m Polka plasowała się na drugiej pozycji. W finałowej serii skoczyła dziesięć metrów krócej, ale utrzymała miejsce w czołowej trójce, tym samym wyrównując największe osiągnięcie w cyklu LPK. Zdecydowanie najlepsza okazała się ponownie Marita Kramer. Austriaczka uzyskała odległości odpowiednio 104 i 95,5 m i wyprzedziła o ponad 25 punktów drugą dziś Japonkę Misaki Shigeno (93 i 104 metry). Rajda straciła do Kramer 33,5 pkt. W czołowej piątce znalazły się również skoczkinie z Czech i Węgier – Karolina Indrackova (92,5 i 86 metrów) oraz Virag Voros (92,5 i 89 m).

Do drugiej serii zawodów udało się awansować łącznie czterem reprezentantkom Polski. Na dwudziestej pierwszej lokacie została sklasyfikowana Joanna Szwab, na dwudziestej trzeciej Anna Twardosz, a na dwudziestej ósmej Nicole Konderla. W finałowej serii zmagań na skoczni w Szczyrku niestety znów zabrakło Joanny Kil. Kolejną szansę na walkę o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zawodniczki będą miały podczas konkursów w Lillehammer w dniach 14-15 września.

wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.