LPK kobiet w Oberwiesenthal: Zwycięstwo dla Kamili Karpiel

12:27, 19.08.2017 Anna Felska Aktualizacja: 13:32, 19.08.2017

.

W drugim konkursie w Oberwiesenthal zaliczanym do cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet wygrała Polka Kamila Karpiel. Drugie miejsce zajęła Ramona Straub, a trzecia była Anna Shpyneva. W serii finałowej mogliśmy oglądać jeszcze dwie Polki.

Po pierwszej serii zawodów niemieckim Oberwiesenthal na prowadzenie wysunęła się Kamila Karpiel. Polka skoczyła aż 98 metrów, co dało jej 107.8 punktów. Drugą pozycję na podium zajmowała reprezentantka Norwegii - Sofie Thea Kleven, która do liderki traciła 16.7 punktów. Z kolei na trzecim miejscu znalazła się Susanna Forsstroem. Reprezentantka Finlandii poszybowała na 91 metr. Do rundy finałowej zakwalifikowały się również dwie pozostałe Polki. Magdalena Pałasz (74.5 m) uplasowała się na pozycji 20, a Joanna Szwab (71.5 m) została sklasyfikowana na pozycji 26.

Kamila Karpiel również w drugiej serii pokazała się z bardzo dobrej strony. Polka wygrała pierwszy raz w swojej karierze konkurs zaliczany do Letniego Pucharu Kontynentalnego, jest to również pierwsza wygrana skoczkini w polskich skokach narciarskich. Kamila Karpiel w drugiej serii poleciała na 89.5 metr i na swoim koncie w sumie zgromadziła 199.3 punktów. Drugie miejsce przypadło wczorajszej zwyciężczyni - Ramonie Straub. Reprezentantka gospodarzy tym razem skoczyła 90 metrów, jednak do liderki straciła aż 17.2 punktu. Ostatnie miejsce na podium zajęła Anna Shpyneva, która za dwa skoki (86.5 i 79 m) uzyskała 161.1 punktów. Czwarta była zawodniczka reprezentująca Francję, czyli Oceane Gros Avocat. Swoją pozycję znacząco poprawiła Joanna Szwab. Reprezentantka Polski w serii finałowej wylądowała na 83 metrze, co pozwoliło się jej przesunąć na 18 pozycję. Natomiast Magdalena Pałasz (70.5 m) ostatecznie zajęła 26 lokatę.