LPK Klingenthal: Descombes Sevoie prowadzi po pierwszej serii, Tande zdyskwalifikowany

fot: wikipedia.org
fot: wikipedia.org

Pierwsza część ostatniego konkursu tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego właśnie dobiegła końca. Po oddaniu jednego skoku przez wszystkich skoczków jest Francuz Vincent Descombes Sevoie. Najdłuższy skok serii oddał Maciej Kot, który plasuje się na drugiej pozycji.

Descombes Sevoie skakał jako 19. zawodnik i dzięki odległości 133,5 m objął prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Maciej Kot skoczył 1,5 metra dalej, ale nie wystarczyło to na wyprzedzenie Francuza. Strata jednak jest niewielka, bo wynosi tylko 0,2 punktu. Na wirtualnym podium znajduje się jeszcze Bartłomiej Kłusek, któremu zmierzono taką samą odległość jak liderowi konkursu.

Zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został prowadzący w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Daniel Andre Tande. Stwarza to szansę na końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dla Dawida Kubackiego, który tracił przed dzisiejszymi zawodami 85 punktów do Norwega. Kubacki musiałby zatem wygrać, aby przesunąć się na pierwsze miejsce LPK, a aktualnie zajmuje 7. pozycję po skoku na odległość 132 m i traci 4 punkty do Descombesa Sevoie. W czołowej dziesiątce zmieścił się także Stefan Hula, na miejscu 9 (130,5 m, 123,1 pkt). Andrzej Stękała jest obecnie na 15. pozycji (127,0 m, 116,9 pkt), a Krzysztof Biegun na 27. (122,5 m, 107,5 pkt).

Pełne wyniki 1. serii

Już za chwilę początek drugiej serii. Mamy nadzieję na jeszcze lepsze skoki Polaków i cichą nadzieję na sukces Dawida Kubackiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.