LPK: Już dziś pierwszy konkurs w sezonie letnim

SAM_3326Dzisiejszego popołudnia zostaną rozegrane pierwsze letnie zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zawodnicy zmierzą się w Kranj. Na liście widnieją takie sławy jak Peter Prevc czy Jakub Janda.

Puchar Kontynentalny tego lata zapowiada się szalenie interesująco. Dzisiejszy konkurs inauguracyjny zaplanowano na godzinę 18:00, a trzy godziny wcześniej rozpocznie się oficjalny trening. Na liście startowej znajdują się 62. postaci, w tym najliczniejsza grupa gospodarzy – Słoweńców. Poziom zawodów może stać na wysokim poziomie, gdyż udział w nich zgłosili zawodnicy znani nam z Pucharów Świata. Prócz Prevca i Jandy, w zawodach zmierzą się także Dawid Kubacki i Maciej Kot. To pierwsze zawody naszych skoczków po przeniesieniu ich do kadry Macieja Maciusiaka.

Poza wspomnianymi wyżej zawodnikami, nasz kraj reprezentować będą: Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała oraz Przemysław Kantyka. Liczymy, że naszym skoczkom uda się dobrze rozpocząć letni sezon. Przeszkodzić im mogą tylko zapowiadane opady deszczu. Wiatr jednak ma być spokojny i prawdopodobnie zawody odbędą się. Faworytem jest wspomniany wyżej Peter Prevc, który będzie musiał pokonać zwycięzcę zimowej edycji, swojego rodaka Mirana Zupancica.

Program Pucharu Kontynentalnego mężczyzn Kranj (SLO)

sobota, 4 lipca

15:00 oficjalny trening

18:00 konkurs

niedziela, 5 lipca

8:00 seria próbna

9:00 konkurs

Lista startowa

Źródło: Informacja własna / FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.