LPK Frenstat: Lanisek i Bartol najlepsi na trenigach

Anze LanisekJuż dzisiaj odbędzie się siódmy konkurs w tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Pierwszą serie treningową wygrał Anze Lanisek. W drugiej najlepszy był  Gasper Bartol. 

I trening

Anze Lanisek wygrał pierwszą serie treningową przed konkursem głównym we Frensztacie. Słoweniec w swojej próbie uzyskał 100 metrów. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Włoch – Sebastian Colloredo, który poszybował na 101 metrów. Była to najdłuższa odległość treningu. Grono trzech najlepszych zawodników zamknął podopieczny Łukasza Kruczka – Klemens Murańka (99 metrów).

Na 10 i 11 miejscu uplasowali się odpowiednio Grzegorz Miętus (98 metrów) i Krzysztof Leja (99 metrów). Aleksander Zniszczoł po skoku na 92 metry, musiał zadowolić się 15 miejscem. Tuż za nim pozycje 16, wywalczył Stanisław Biela (94 metry). Lider klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego – Przemysław Kantyka wylądował na 91 metrze, co dało mu dopiero 19 miejsce. Zdecydowanie najgorzej wypadł Adam Ruda. W swojej próbie Polak skoczył 90,5 metra i zajął 31 miejsce.

II trening

Słoweniec, Gasper Bartol wygrał drugi trening po skoku na odległość 96 metrów. Ponownie na drugim miejscu uplasował się Sebastian Colloredo (99,5 metra). Trzeci po drugiej serii treningowej był również Klemens Murańka, który tym razem uzyskał 98,5 metra.

Bardzo dobry skok w drugim treningu oddał Aleksander Zniszczoł. Podopieczny Łukasza Kruczka wylądował na 101 metrze i ostatecznie zajął piąte miejsce. Krzysztof Leja (97,5 metra) i Stanisław Biela (91,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 17 i 18. Grzegorz Miętus po skoku na 90,5 metra zajął 22 miejsce. Dwie pozycje niżej za Miętusem uplasował się Przemysław Kantyka (94,5 metra). Ponownie Adam Ruda był najsłabszym Polakiem na treningu. Po skoku 68,5 metra Ruda zajął przedostatnie 43 miejsce.

Pełne wyniki treningów

Na godz. 14:30 zaplanowana została pierwsza seria konkursowa.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.