LPK: Eisenbichler z bezkonkurencyjnym zwycięstwem

0

Markus Eisenbichler

Właśnie zakończył się drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle.  Zwycięzcą został Niemiec Marcus Eisenbichler. Drugie miejsce należy do reprezentant Austrii – Daniela Hubera, a podium dopełnił Włoch Alex Insam.

Po pierwszej serii Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle prowadził Marcus Eisenbichler, który po skoku na 130 m zdobył aż 137,8 pkt. Na drugim miejscu ze stratą 3,3 pkt. znalazł się nasz reprezentant Jan Ziobro. Ostatnie miejsce podium zajmował wczorajszy triumfator Davide Bresadola z Włoch. Do drugiej serii awansowali również: Bartłomiej Kłusek, który zajął 12. miejsce, Stanisław Biela – 25. pozycja i Aleksander Zniszczoł 29. miejsce.

Po drugiej serii konkursowej z przewagą prawie 15 pkt. zwyciężył Marcus Eisenbichelr. Po skokach na 130 m i 128,5 m zapewnił sobie triumf. Na drugim miejscu znalazł się Daniel Huber z Austrii, który po pierwszej serii znajdował się zaraz za podium. Trzecia pozycja należy do Alexa Insama, który po dobrym skoku na 127,5 m z 7. pozycji wskoczył na ostatnie miejsce podium. Po dość słabym skoku Jana Ziobry na 119 m spadł on na 9. miejsce. Polacy ostatecznie zajęli: 13., 21., i 26. miejsce (odpowiednio: Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł i Stanisław Biela).

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.