LPK: Eisenbichler triumfuje w Stams

markus-eisenbichler

W dzisiejszych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, daleko w tyle swoich rywali zostawił Markus Eisenbichler. Na podium znaleźli się również Clemens Aigner oraz Mackenzie Boyd-Clowes.

Eisenbichler już w pierwszej serii był na prowadzeniu, a po skoku o długości 112.5 metrów, mógł być już pewny wygranej. Na drugim miejscu w Stams znalazł się Austriak – Clemens Aigner. Podczas serii pierwszej lądował na 113.5 metrze, co dawało mu trzecią pozycję. Jednak w rundzie finałowej, Austriak skoczył 110.5 metrów i udało mu się wywalczyć drugie miejsce, lecz z dużą stratą do Eisenbichlera wynoszącą 16.6 punktu. Trzecie miejsce należy dziś do Kanadyjczyka – Mackenzie Boyd-Clowes’a. W serii drugiej skoczył on 108.5 metra, a jego strata do Aignera wynosiła 6.6 punktu. W pierwszej dziesiątce znaleźli się między innymi: Justin Rok (pozycja 4), Stefan Kraft (miejsce 6) oraz Andreas Kofler (10 lokata).

Dzisiejszy dzień nie był najlepszy dla Polaków. W rundzie finałowej znaleźli się tylko: Jan Ziobro, który po skoku na 105.5 metr znalazł się na pozycji jedenastej, Aleksander Zniszczoł zajmując 19 lokatę oraz Krzysztof Miętus klasyfikowany na 28 miejscu. Klasyfikacji do drugiej serii nie uzyskali: Przemysław Kantyka, Bartłomiej Kłusek. Po za rundą finałową znalazł się również Andrzej Stękała, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kask.

 Pełne wyniki zawodów.

Źródło: informacja własna / fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.