LPK: Eisenbichler najlepszy w Lillehammer, Polacy daleko

12:57, 11.09.2016 Mateusz Król

markus-eisenbichlerMarkus Eisenbichler okazał się najlepszy podczas niedzielnego konkursu skoków narciarskich, zaliczanego do Letniego Pucharu Kontynentalnego. Polacy nie zajęli wysokich lokat.

Niemiec Markus Eisenbichler po skokach na 136,5 oraz 141 metrów, wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. 25-letni zawodnik znokautował rywali, bo jego przewaga na drugim zawodnikiem wyniosła 22,2 pkt. Za nim znalazł się Tilen Bartol, który w pierwszej serii uzyskał 130,5 metra, a w drugiej 50 centymetrów mniej. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud. Norwegowi zmierzono 131 oraz 139 metrów. Za jego plecami znalazło się jeszcze dwóch kolegów z kadry. Czwarty był Joacim Oedegaard Bjoereng (134,5 m; 124 m) a piąty Tom Hilde (130 m; 137 m).

Polacy nie spisali się dzisiaj dobrze. Najlepszy z Polaków - Przemysław Kantyka, po skokach na 128,5 oraz 123 m, został sklasyfikowany na 13. miejscu. Za nim był Aleksander Zniszczoł, który najpierw uzyskał 120,5 m a potem poprawił się o 8 metrów. Punkty wywalczył jeszcze Jan Ziobro. Zawodnik WKS Zakopane w pierwszej serii oddał dobry skok na 128,5 metra, ale w drugiej rundzie lądował już na 117 metrze i i spadł z 5. miejsca na 18. Podobny lot w dół klasyfikacji zanotował Ziobro wczoraj. Dziś jednak nie można było usprawiedliwiać tego trudnymi warunkami.