LPK: Eisenbichler najlepszy podczas treningu

markus-eisenbichler

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy podczas treningu przed zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Najlepszy z Polaków – Jan Ziobro, na miejscu piątym. Początek pierwszej serii o godzinie 18.

Niemiec uzyskał 131 m, co nie było najdłuższą odległością serii. Szybował jednak w gorszych warunkach i to właśnie pozwoliło mu wyprzedzić drugiego Joacima Oedegaarda Bjoerenga, którego skok był o metr dłuższy. Trzecie miejsce zajął kolejny z Norwegów, Halvor Egner Granerud. Jego odległość to 126,5 m.

Tuż za podium uplasował się inny z reprezentantów gospodarzy, Tom Hilde (132 m). Piąty był Jan Ziobro. Polak uzyskał 129 metrów. Pierwszą szóstkę zamknął Tilen Bartol. Słoweniec lądował na 123 metrze.

Gdyby trening ten był pierwszą serią ocenianą, punkty zdobyłoby jeszcze 4 naszych reprezentantów. Trzynasty był po skoku na 108,5 m Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek (113,5 m) uplasował się pozycję niżej, Przemysław Kantyka (115 m) był szesnasty, a Bartłomiej Kłusek lądował na 109 metrze, co dało mu 27. miejsce. Słabiej poradzili sobie 36. Krzysztof Miętus (105,5 m) i 45. Dominik Kastelik (95,5 m).

Aktualnie w Lillehammer trwa seria próbna. Start pierwszej serii ocenianej zaplanowano na godzinę 18.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.