Lotos Cup: W Szczyrku utrudniał wiatr

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w piątek w Szczyrku pojawił się silny i porywisty wiatr, który częściowo pokrzyżował szyki organizatorom Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2015.

Wiatr miał najmniejszy wpływ na skoki oddawane przez zawodników i zawodniczki biorące udział w konkursie skoków na obiekcie HS-44, dlatego udało się bezpiecznie przeprowadzić rywalizację w kategoriach Junior E i Młodziczki. Dotychczasowi liderzy znów zwyciężyli i powiększyli przewagę nad swoimi rywalami.

Najlepszą Młodziczką po raz czwarty z rzędu została Paulina Cieślar. Skoczkini z klubu WSS Wisła w Wiśle oddała najdłuższe skoki – na odległość 40 i 39 metrów. Zwycięstwo zapewniła sobie dzięki pierwszemu z nich, ponieważ odskoczyła Annie Twardosz (38,5 m) na prawie sześć punktów. Drugą serię wygrała co prawda zawodniczka z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, lądując w dobrym stylu na 38,5 metrze, jednak nie udało jej się odrobić straty do Cieślar i z notą niższą o 5,4 punktu od liderki LOTOS Cup 2015 pozostała na drugim miejscu. Trzecia pozycja przypadła w udziale Kamili Karpiel z AZS Zakopane (35 i 35 m).

Niespodzianki nie było także w kategorii Junior E, w której triumfował Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane (42 i 41,5 m). Dziś rywale nie ułatwiali mi jednak zadania, ponieważ w pierwszej serii o pół metra dalej od Rzadkosza lądował jego klubowy kolega Stanisław Majerczyk (42,5 m) i to właśnie on prowadził na półmetku rywalizacji, mając 3,6 punktu przewagi nad liderem cyklu. W drugiej serii Majerczyk skoczył tylko 38,5 metra i spadł na drugie miejsce ze stratą sześciu punktów do Rzadkosza. Na najniższym stopniu podium stanął podopieczny trenera Stanisława Ustupskiego – Sebastian Zygmuntowicz. Zawodnik z klubu WKS Zakopane uzyskał 40 i 38 metrów.

Więcej TUTAJ

Źródło: Alicja Kosman i  Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.