Lotos Cup: TS Wisła Zakopane z trzema zwycięstwami, Leja najlepszym seniorem

W miniony weekend w Szczyrku rozegrano pierwsze w historii letnie zawody z serii Lotos Cup. Najlepiej w rywalizacji spisali się reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale.

Wśród najmłodszych uczestników zwycięstwo w kategorii Junior E odniósł Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane, który po skokach na odległość 42 oraz 42,5 metra wywalczył złoty medal. Na drugim stopniu podium stanął Wiktor Szozda z WSS Wisła, który lądował na 40 oraz 41 metrze. Podium uzupełnił reprezentant klubu LKS Olimpia Goleszów – Antoni Orawski, który dwukrotnie oddał skok na odległość 40,5 metra. W Młodziczkach na najwyższym stopniu podium stanęły dwie zawodniczki z Łotwy Alise Krasilscikova i Kamila Alise Krustina, które uzyskały łączną notę 180,5 punktu. 1,4 punktu za nimi uplasowała się Wiktoria Przybyła z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która trzecie miejsce zajęła po skokach na odległość 34 oraz 36,5 metra.

W Juniorkach bezkonkurencyjna okazała się Kamila Karpiel. Reprezentantka AZS Zakopane w pierwszej serii uzyskała 68 metrów, a w drugiej skoczyła pół metra bliżej i tym samym druga Annę Twardosz (66 i 64 m) z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice pokonała o prawie 20 punktów.  Swoją wyższość nad rywalami pokazał również Jan Rzadkosz. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane pewnie zdobył złoty medal w kategorii Junior D, uzyskując 72,5 oraz 68 metrów. W Juniorze C lepszy od reprezentantów Polski okazał się Czech Petr Vaverka, który zwycięstwo odniósł po skokach na odległość 72 oraz 74,5 metra. Srebrny medal wywalczy Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane, który skakał 70,5 oraz 70 metrów. Natomiast podium uzupełnił powracający po kontuzji Jan Habdas. Skoczek z klubu LKS Klimczok Bystra w pierwszej serii uzyskał 69,5 metra, a w finale wylądował dwa metry bliżej.

W sobotę duży sukces odniósł Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra. Reprezentant Polski w kombinacji norweskiej wykorzystał swoją dobrą dyspozycję i pokonał kolegów na skoczni, uzyskując 74,5 oraz 69,5 metra. Rywalizację w Juniorze A zdominowali zawodnicy TS Wisły Zakopane, którzy wywalczyli dwa miejsca na podium. Zwycięstwo po skokach na odległość 73,5 oraz 69 metrów odniósł Damian Skupień, natomiast trzecią pozycję zajął Dawid Jarząbek, który skakał 68,5 oraz 70 metrów. Polaków rozdzielił Sorin Mitrofan z Rumunii (71,5 i 72 m). 

Wśród Seniorów zdecydowanie najlepszy okazał się Krzysztof Leja z zakopiańskiego AZS-u, który skakał najdalej, uzyskując 75,5 oraz 80,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Stanisław Biela z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre (72,5 i 74,5 m), natomiast brązowym medalistą został Artur Kukuła z WSS Wisła (73 i 69,5 m).

Źródło: Komunikat prasowy PZN / Anna Karczewska

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.