LOTOS Cup 2014: poskaczą na Wielkiej KrokwiZa nami już dwie edycje Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich LOTOS Cup 2014 – “Szukamy Następców Mistrza” w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które rozegrano w Wiśle i Szczyrku. W dniach 24-26 lutego 2014 roku w Zakopanem przeprowadzone zostaną kolejne w tym sezonie zawody, a arenami zmagań będzie kompleks skoczni w Zakopanem i pobliska trasa biegowa COS. Najstarsi rywalizować będą na Wielkiej Krokwi.


Na kompleksie skoczni narciarskich w Zakopanem: HS-134, HS-72 i HS-38 oraz pobliskich trasach biegowych przeprowadzone zostaną konkursy skoków w kategoriach: Senior, Junior A, B, C, D oraz E, a także Juniorki i Młodziczki. Każda kategoria rozegra po jednym konkursie i będą to piąte zawody LOTOS Cup w tym sezonie. Żółtych koszulek bronić będą: Artur Kukuła (Senior), Andrzej Stękała (Junior A), Paweł Gut (Junior B), Dawid Jarząbek (Junior C), Tomasz Pilch (Junior D), Bartłomiej Klimowski (Junior E), Katarzyna Pałasz (Juniorki) oraz Anna Twardosz (Młodziczki).


Kombinatorzy norwescy oprócz skoków będą także biegać na położonej w pobliżu skoczni trasie Centralnego Ośrodka Sportu. Zawody odbędą się w kategoriach Senior, Junior A, B, C, D oraz E. Po dwóch z czterech zaplanowanych na ten sezon zawodach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej plasują się: Krystian Karpiel (Junior A), Daniel Mąka (Junior B), Paweł Chyc (Junior C), Piotr Kudzia (Junior D) oraz Mateusz Jarosz (Junior E).


Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich “Szukamy Następców Mistrza” powstał z inicjatywy PZN i Grupy LOTOS. Jest to dziś największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. Grupa LOTOS S.A. współpracując od roku 2003 z Polskim Związkiem Narciarskim kształci nowe pokolenia polskich narciarzy, którzy będą godnie reprezentować Polskę na międzynarodowych turniejach narciarskich. Wykorzystano sportowe pasje i zaangażowano dzieci, młodzież, trenerów, rodziców, aby stworzyć profesjonalny system szkolenia narciarzy. Powstał Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich “Szukamy Następców Mistrza”. Jest to dziś największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa.


W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcji skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Każdej zimy na skoczniach w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku turnieje LOTOS Cup przyciągają setki młodych skoczków. Co rok Grupa LOTOS funduje stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków oraz kombinatorów norweskich. Dziś prawie wszyscy zawodnicy kadr skoków narciarskich i kombinacji norweskiej to wychowankowie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich.


Program LOTOS Cup 2014 – Zakopane (24-26.02.2014)


Poniedziałek, 24.02.2014 r.


10:30 – seria skoków do kombinacji norweskiej – Junior E – HS-38

11:45 – seria skoków do kombinacji norweskiej – Junior C i D – HS-72

14:30 – bieg do kombinacji – Junior E – trasa biegowa 2,5 km

15:00 – bieg do kombinacji – Junior C i D – trasa biegowa 5 km


Wtorek, 25.02.2014 r.


09:00 – konkurs skoków narciarskich – Junior E, Młodziczki – HS-38

10:30 – konkurs skoków narciarskich – Junior C i D, Juniorki – HS-72

14:00 – wolny trening – Senior, Junior A i B – HS-134


Środa, 26.02.2014


09:30 – seria skoków do kombinacji norweskiej – Senior, Junior A i B – HS-134

10:30 – konkurs skoków narciarskich – Senior, Junior A i B – HS-134

14:30 – bieg do kombinacji – Senior, Junior A i B – trasa biegowa 10 km


Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup, w tym pełne wyniki i klasyfikację generalną można znaleźć na:
Agnieszka Majczak, źródło: komunikat prasowy PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.