Łobuziarska wypowiedź Graneruda. “Pokazałem, że jestem najlepszy”

screen - Eurosport

Halvor Egner Granerud pokazał wielką moc i świetne skoki podczas pierwszego dnia rywalizacji w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Norweg podczas środowych zmagań wydawał się być bardzo wyluzowany. Nie ukrył tej pewności siebie w rozmowie z ViaPlay. – Kiedy oddam swoje najlepsze skoki, to ja jestem najlepszy – stwierdził. 

screen – Eurosport

Powrót po problemach

Granerud wyglądał pierwszego dnia w Oberstdorfie na mocno zrelaksowanego. Uchwycił to realizator przekazu telewizyjnego, kiedy dostrzegł Norwega tańczącego w oczekiwaniu na swoją próbę. Takie wyluzowane podejście przełożyło się na skocznię, bo w dwóch oddannych próbach Granerud był w środę najlepszy.

26-latek prezentował się zupełnie inaczej niż podczas pucharowego weekendu w Engelbergu. Tam Halvor był sfrustrowany. Niezwykle bolało go to, że nie może oddać dwóch skokach na najwyższym poziomie. – Nie wiem, może znajdę sobie do roboty coś innego niż skoki – mówił w rozmowie z norweskim ViaPlay. Potem najlepszy zawodnik w sezonie 2020/2021 napisał na Instagramie, że skupi się nad swoją formą psychiczną z trenerem mentalnym. – Zacznę od uznania tego problemu i pracy nad nim – poinformował swoich kibiców.

Odmieniony Halvor

Na samym początku 71. Turnieju Czterech Skoczni podopieczny Alexandra Stoeckla zasygnalizował rywalom, że jest w pełni gotowy na walkę o złotego orła. Poza pracą nad podejściem psychologicznym do zmagań, Halvor Granerud ma być bardzo dobrze przygotowany od strony fizycznej oraz technicznej. – Halvor oddał ostatnio więcej dobrych skoków na treningach. To powinno mu trochę pomóc. Dobre skoki zwykle dają pozytywne wibracje – przyznał w rozmowie ze Sportsinwinter.pl dyrektor sportowy norweskiej drużyny Clas Brede Braathen.

Wszystkie odczucia dotyczące pewności medalisty mistrzostw globu w Oberstdorfie potwierdził sam zawodnik w wywiadzie z ViaPlay. – Pokazałem w Engelbergu i tutaj, że kiedy oddam swoje najlepsze skoki, to ja jestem najlepszy. Dobrze jest tu przyjechać i dalej oddawać takie próby – powiedział stanowczo po kwalifikacjach. O dyspozycji Graneruda wypowiedział się także Robert Johansson. – Patrząc na cały sezon, Kubacki jest faworytem. Jeśli jednak Halvor będzie nadal skakał na takim poziomie jak dzisiaj, będzie trudno go pokonać – stwierdził.

Źródło: ViaPlay/informacja własna

Obserwuj