LMŚ w Biathlonie: Otcenas wygrywa, Guzik dwunasty w biegu na dochodzenie

Martin Otcenas
fot. common.wikimedia.org

W minioną niedziele (30.08) odbył się bieg na dochodzenie w ramach Letnich Mistrzostw w Biathlonie na nartorolkach w rumuńskim Cheire Gradeistei. Konkurencja ta padła łupem Słowaka Martina Otcenasa. Dwuansty był Polak Grzegorz Guzik.

Zwycięzca zawodów wybiegł na trasę jako trzeci. Jednak po drugim strzelaniu wyszedł na prowadzenie utrzymując półminutową przewagę nad Władimirem Iliewem z Bułgarii. Słowak przy trzecim strzelaniu zaliczył, aż trzy pudła. Jego przewaga nad konkurentami zmalazła. Wygraną przypieczętował sobie na czwartym strzelaniu, w którym zaliczył jedno pudło. Jednak jego najgroźniejsi rywale pudłowali więcej. Drugi na metę biegu dotarł Ukrainiec Artem Pryma (+28,6 s). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Słowak Matej Kazar (+42 s).

Na dwunastym miejscu dotarł Grzegorz Guzik. Polak wyruszył na trasę z miejsca czwartego. Już na pierwszym strzelaniu zaliczył dwa pudła. Przy następnym kontakcie ze strzelnicą pomylił się raz. Niestety trzy pudła przy ostatnim strzelaniu odebrało Polakowi szanse na miejsce w “dziesiątce”. Ostatecznie zawody ukończył na 12. miejscu. Dobiegł na metę z siedmioma karnymi punktami, a do triumfatora tej konkurencji stracił 2 minuty, oraz 44 sekundy.

Źródło: Biathlon.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.