LMŚ w biathlonie: Dwa medale Polek w sprincie

eurosport.onet.pl
eurosport.onet.pl

Za nami pierwszy dzień zmagań biathlonistów w nartorolkowych mistrzostwach świata. Gospodarzem czempionatu jest Cheile Gradistei. Podsumowujemy sukcesy Polaków we wczorajszych sprintach.

Sprinty w Cheile Gradistei okazały się bardzo szczęśliwe dla naszych biathlonistek. Monika Hojnisz wywalczyła srebro a Magdalena Gwizdoń brąz. Polki musiały uznać wyższość Ukrainki Oli Abramowej, która dotarła na metę o 5 sekund przed Hojnisz. Monika szansę na złoto zaprzepaściła na drugim strzelaniu, kiedy raz nie trafiła. Traciła niewiele na trasie do Abramowej, ale niestety nie udało się jej dogonić. Magdalena Gwizdoń popisała się za to świetną formą biegową. Na drugim strzelaniu zaliczyła aż dwa pudła i traciła 15 sekund do trzeciej Olgi Kaliny. W ostateczności Polka dogoniła Białorusinkę i mogła się cieszyć z trzeciego miejsca.

Szóste miejsce przypadło Krystynie Guzik, a Weronika Nowakowska-Ziemniak była jedenasta. Z dobrej strony w rywalizacji panów pokazał się Grzegorz Guzik. Polak spudłował na trasie tylko raz i właśnie to zaważyło na braku medalu dla niego. Do trzeciego miejsca nasz biathlonista stracił 8 sekund. Trzeba przyznać, że to i tak świetny wynik. Dzisiaj w Cheile Gradistei biegi na dochodzenie. Kobiecą rywalizację o 13:00 ‘na żywo’ pokaże stacja Polsat Sport. Trzymamy kciuki.

Źródło: Biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.