LMP w Szczyrku: Piotr Żyła i Kinga Rajda mistrzami Polski

21:26, 12.10.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 21:46, 12.10.2019

Kinga Rajda oraz Piotr Żyła sięgnęli po tytuł letnich mistrzostw Polski na normalnej skoczni w Szczyrku. Po medale sięgali także Joanna Szwab i Nicole Konderla w rywalizacji kobiet oraz Kamil Stoch i Stefan Hula w zawodach mężczyzn.

W rywalizacji kobiet równych nie miała sobie Kinga Rajda, która prowadziła już po pierwszej serii. Reprezentantce klubu SSR LZS Sokół Szczyrk zmierzono 91 metrów. W drugiej próbie Rajda poszybowała 2,5 metra dalej i mogła cieszyć się ze złotego medalu. Srebro wywalczyła Joanna Szwab po skokach na 88 oraz 92 metry. Z brązowego krążka cieszyła się Nicole Konderla, która po pierwszym skoku na 88,5 metra była druga. W finałowej serii uzyskała 3 metry więcej, ale nie pozwoliło to na utrzymanie przewagi nad Szwab. Tuż za podium znalazła się Anna Twardosz. Piątą lokatę wywalczyła najlepsza z Norweżek - Thea Minyan Bjoeresth.

W zawodach mężczyzn najlepszy był Piotr Żyła. Wiślanin prowadził po pierwszej serii, w której uzyskał 100 metrów. W drugiej turze oddał niesamowity skok na 111 metr i wygrał mimo podpórki. Tytułem wicemistrza Polski cieszył się dzisiaj Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski najpierw skoczył 97,5 metra a następnie poprawił się o 3,5 m. Brązowy medal dość niespodziewanie zdobył Stefan Hula. Mieszkający w Szczyrku zawodnik w pierwszej serii skoczył 95,5 metra i zajmował piąta lokatę. W drugiej rundzie w pięknym stylu pofrunął na 107. metr i awansował o dwie pozycje. Dopiero czwarte miejsce zajął najlepszy skoczek tegorocznej odsłony Letniego Grand Prix - Dawid Kubacki. Mistrzowi świata odległości 96,5 oraz 98 metrów nie pozwoliły na medal. Piąty był Maciej Kot a szósty Andrzej Stękała.