LMP w Szczyrku: Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach

fot. PZN

Na normalnej skoczni w Szczyrku rozegrały się dzisiaj letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Po złoty medal sięgnęła Joanna Szwab, dla której to pierwsze zwycięstwo letniego krajowego czempionatu. Wicemistrzynią została Kinga Rajda, a brąz zdobyła Anna Twardosz.

fot. PZN

Do dość dużego zaskoczenia doszło dzisiaj podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich kobiet. Startująca w roli faworytki Kinga Rajda, nie obroniła tytułu. W Szczyrku po swój pierwszy złoty medal poleciała Joanna Szwab. 23-letnia zawodniczka skoczyła 90,5 oraz 97 m. Rajda w pierwszej turze uzyskała 89 m, a w drugiej dołożyła o 6 metrów. To dało jej srebro, ale też stratę do Szwab w postaci 5,5 punktu.

Brązowy krążek wpadł na konto powracającej po kontuzji Anny Twardosz. Jej sędziowie zmierzyli dzisiaj 85,5 oraz 94 metry. W czołowej szóstce znalazły się jeszcze kolejno: Nicole Konderla (88 m; 93 m), Kamila Karpiel (88 m; 93 m) oraz Pola Bełtowska (79,5 m, 83,5 m). Dziś w Szczyrku jeszcze rywalizacja kombinatorów norweskich (bieg o godzinie 15:00) oraz konkurs indywidualny skoczków (o 20:15).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj