LMP w Szczyrku: Dawid Kubacki o włos przed Andrzejem Stękałą

21:52, 17.10.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 22:20, 17.10.2020

Dawid Kubacki wywalczył złoty medal podczas letnich mistrzostw Polski w Szczyrku. To piąty tytuł mistrza kraju dla zwycięzcy ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Obok 30-latka na podium stanęli także Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

To nie było pewne zwycięstwo faworyta tych zawodów. Dawid Kubacki w pierwszej serii uzyskał 98,5 metra, co dało mu prowadzenie. W drugiej lądował pół metra bliżej. Bliski wykorzystania szansy był natomiast Andrzej Stękała. 25-latek w pierwszej rundzie skoczył 97,5 metra, a w finałowej dołożył dokładnie metr. W ostatecznym przeliczeniu stracił do Kubackiego jedynie punkt. Podium uzupełnił Klemens Murańka. Zakopiańczyk również niewiele stracił do złota. Po skokach na 96 oraz 99,5 metra uzyskał notę o 2,5 punktu słabszą od Dawida.

Niewiele do pierwszego medali krajowego czempionatu zabrakło Aleksandrowi Zniszczołowi. 26-letni zawodnik w pierwszej próbie miał zmierzone 95 metrów. Jednak w drugiej turzy uzyskał najdłuższy skok konkursu - 101 metrów. To sprawiło, że z piątej lokaty przesunął się na czwartą. Do medalowej pozycji zabrakło tylko punktu. Piąty był Maciej Kot (95,5 m; 97,5 m), a szósty Stefan Hula (90,5 m, 99,5 m). Dopiero dziewiąte miejsce zajął Piotr Żyła.

Z rewelacyjnej stronie pokazał się natomiast Arkadiusz Jojko. 18-latek po pierwszej serii i skoku na 99,5 metra, zajmował piątą pozycję. W ostatniej próbie dnia uzyskał lądował 10 metrów bliżej i zajął ostatecznie dziesiątą lokatę. Kamil Stoch nie startował z powodu przeziębienia.