Lisa Magdalena Agerer zakończyła karierę

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons

Kolejna alpejka postanowiła zakończyć zawodniczą karierę po sezonie 2017/2018. Na taki krok zdecydowała się Lisa Magdalena Agerer. Niestety znaczący wpływ na tę decyzję miały problemy zdrowotne jakie nękały Włoszkę.

Lisa Magdalena Agerer od stycznia 2017 roku, kiedy to doznała kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie, wystąpiła tylko w jednych zawodach. Po roku od kontuzji wystartowała w Pucharze Europy w Innerkrems w Austrii (nawiasem mówiąc Agerer ma podwójne obywatelstwo: włoskie i austriackie, gdyż jej ojciec jest Austriakiem, a matka Włoszką). Później Agerer musiała poddać się rownież operacji ramienia, co wobec problemów z kolanem przelało czarę goryczy. Narciarka o swojej decyzji poinformowała na profilu instagramowym – Stałe problemy z moim kolanem i niedawna operacja ramienia zmusiły mnie i moje ciało do tej decyzji, ale czekam na nowy rozdział w moim życiu z dużą dawką optymizmu i pozytywnej energii – napisała Lisa Magdalena, która podziękowała także tym, którzy wspierali ją w trakcie kariery, przede wszystkim swoim rodzicom.

W Pucharze Świata 26-letnia obecnie Agerer zadebiutowała w 2009 roku w Sölden, ale pierwsze punkty zdobyła dopiero 2 lata później w Aspen. W sumie wystąpiła w PŚ 54 razy, a 24 razy znalazła się w czołowej 30. W swojej karierze wygrała m.in. klasyfikację generalną Pucharu Europy w sezonie 2011/2012 (w tym cyklu w całej karierze trumfowała w 13 zawodach), jest także srebrną medalistką Mistrzostw Świata Juniorow w gigancie z 2011 roku.

Agerer dołącza tym samym do grona zawodniczek, które po sezonie 2017/2018 pożegnały się z profesjonalnym uprawianiem narciarstwa alpejskiego. Taką samą decyzję podjęły m.in jej rodaczki Manuela Moelgg i Verena Stuffer.

Źródło: instagram.com/lisaagerer

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.