Lisa Hörnblad i Felix Monsen ze złotem Mistrzostw Szwecji w zjeździe

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

W najsłynniejszym szwedzkim ośrodku narciarskim – Åre – rozpoczęto dziś rywalizację w ramach Mistrzostw Szwecji w narciarstwie alpejskim. W Åre zostaną przyznane medale za zjazd, supergigant, kombinację i slalom gigant. Mistrzostwa w slalomie odbyły się natomiast jeszcze przed MŚ, na początku lutego w Hassela. Najlepszymi reprezentantami Szwecji w zjeździe byli dziś Lisa Hörnblad i Felix Monsen.

W zmaganiach kobiet zabrakło najbardziej znanej szwedzkiej specjalistki zjazdu – Kajsy Kling, która zakończyła wcześniej sezon i nie startowała nawet na finałach PŚ w Aspen, choć miała taką możliwość. W związku z tym bez większych problemów wygrała zawodniczka numer 2 szwedzkiego zjazdu – 20-letnia Lisa Hörnblad, która była w tym roku czwarta na Mistrzostwach Świata Juniorów w tym samym miejscu, w Åre. Drugie miejsce ze stratą 132 sek. zajęła Lin Ivarsson. Na pozycji trzeciej sklasyfikowano Helenę Rapaport (+1,45 sek.). Na czwartym miejscu znalazła się Rebecca Gunnarstedt (+2,08 sek.), na piątym Fanny Axelsson, a na szóstym Jennifer Finn.

Wyniki zjazdu kobiet

Zawodnikiem, który uzyskał najlepszy czas w zawodach mężczyzn był reprezentant Finlandii Andreas Romar, który był jedynym nie-Szwedem biorącym udział w tej rywalizacji. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Felix Monsen – nowy Mistrz Szwecji w zjeździe. Monsen uzyskał czas gorszy o 0,21 sek. od Romara. Trecie miejsce zajął Filip Platter (+0,67 sek.), a czwarte Mattias Rönngren (+0,79 sek.) – trzeci spośród Szwedów. Na pozycji piątej znalazł się Olle Sundin, a na szóstej Zack Monsen.

Wyniki zjazdu mężczyzn

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: