Lisa Hörnblad i Felix Monsen najlepsi w super G na Mistrzostwach Szwecji w Åre

23:47, 31.03.2017 Marek Cielec

W Åre kolejną konkurencją Mistrzostw Szwecji, za którą rozdano dziś medale był supergigant. Na czołowych miejscach u pań i u panów nazwiska już dobrze znane, choćby z dwóch poprzednich dni. Wygrali Lisa Hörnblad i Felix Monsen.

Zwycięski duet z supergiganta to ta sama para, która zdobyła złote medale w zjeździe. Wówczas jednak Felix Monsen nie wygrał zawodów, bo pokonał go reprezentant Finlandii Andreas Romar. Dziś Romar był trzeci ze stratą 0,22 sek., a przed nim - na miejscu drugim - znalazł się jeszcze Mattias Rönngren, który triumfował wczoraj w kombinacji. Rönngren przegrał z Monsenem o 0,13 sek. Na pozycji czwartej zakończył zawody Filip Platter (+0,84 sek.) - brązowy medalista super G. Platter i Zack Monsen, który uplasował się miejsce niżej (+0,99 sek.) to 20-latkowie, którzy reprezentowali Szwecję na Mistrzostwach Świata Juniorów w Åre i zajęli miejsca w czołowej dziesiątce (szóste i siódme), ale nie w supergigancie a zjeździe. Szósty był dziś Anthon Cassman, siódmy Johan Hagberg, a ósmy Odin Hjartarson.

Pełne wyniki zjazdu mężczyzn

Trzeci z rzędu złoty medal zdobyła w zawodach pań Lisa Hörnblad. Dziś Hörnblad nie udało się wypracować takiej przewagi jak w poprzednich dwóch dniach, gdy wygrywała z ponad 1-sekundową przewagą. Sklasyfikowana na drugim miejscu Helena Rapaport straciła do niej 0,24 sek. Miejsce trzecie zajęła Fanny Axelsson, która miała czas gorszy o 0,35 sek. od zwyciężczyni. Na pozycji czwartej uplasowała się Lin Ivarsson (+0,42 sek.), na piątej Rebecca Gunnarstedt, na szóstej Ida Danewitz (+2,01 sek.), na siódmej Emelie Henning, a na ósmej Hilma Lövblom. Zdecydowana większość zawodniczek - poza Heleną Rapaport i Rebeccą Gunnarstedt to alpejki, które w tym sezonie startowały jeszcze jako juniorki.