Linus Strasser ze złotem Mistrzostw Niemiec w kombinacji alpejskiej

23:08, 02.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 00:08, 03.04.2017

Pierwszemu slalomiście Mistrzostw Niemiec nie straszne również dłuższe skręty i większe szybkości. Połączenie umiejętności jazdy w slalomie i slalomie gigancie dało Linusowi Strasserowi drugi tytuł Mistrza Niemiec w narciarstwie alpejskim. Strasser triumfował w kombinacji w Saalbach-Hinterglemm.

Linus Strasser solidnie zapracował na najlepszy sezon w karierze, którego zwieńczeniem były dwa złote medale Mistrzostw Niemiec. Pierwszym przejazdem kombinacji był supergigant, w którym Strasser zajmował dopiero 12. miejsce ze stratą 1,83 do Austriaka Christophera Neumayera, który wygrał w super G. Jednak Neumayer w slalomie do kombinacji nie startował, zatem realna strata do najlepszego zawodnika, który brał udział w całej kombinacji powinna zostać pomniejszona o 0,53 sek. i wyniosła 1,30 sek. To jednak strata do Austriaka Niklasa Köcka. Najlepszym z Niemców w supergigancie był natomiast Thomas Dressen, który zajmował 4. miejsce. Do Dressena Linus Strasser tracił 1,16 sek. Lepszy od Thomasa Dressena był jeszcze Słoweniec Klemen Kosi, który przegrywał z Köckiem o 0,13 sek. Piąty był Niemiec Josef Ferstl, na miejscach 6. i 7. byli Austriacy Daniel Danklmeier i Otmar Striedinger, a na 8. niemiecki alpejczyk Andreas Sander. Skupmy się na Niemcach, bo to przede wszystkim ich mistrzostwa, choć w Austrii. Na miejscu 11. plasował się Stefan Luitz, który znajdował się bezpośrednio przed Strasserem o 0,04 sek.

Wyniki po 1. przejeździe kombinacji (super G)

W slalomie Linus Strasser nie miał sobie równych. Jedynie Istok Rodes był całkiem blisko slalomowego wyniku Strassera, ale i on miał czas gorszy o 0,27 sek. Pozostali mieli już dużo większe straty. Dobrze przejechany slalom pozwolił Strasserowi odrobić całe straty do wyprzedzających go rywali o odnieść triumf w zawodach. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Thomas Dressen ze stratą 0,66 sek. Cała pierwsza trójka zmagań to Niemcy, bo trzecie miejsce zajął Anton Tremmel, który stracił w zawodach do Strassera 1,12 sek. - po super-G był on tuż za zwycięzcą kombinacji. Na pozycji czwartej został sklasyfikowany wspomniany już Istok Rodeš  (+1,39 sek.), na piątej Simon Jocher (+1,43 sek.) z Niemiec, na szóstej kolejny z Niemców Anton Grammel (+2,26 sek.), a na siódmej Niklas Köck (+2,38 sek.). Ósme miejsce zajął Andreas Sander (+3,16 sek.). Poza Neumayerem w drugim przejeździe nie startowali także m.in. Klemen Kosi, Otmar Striedinger.

Wyniki po 2. przejeździe kombinacji (slalom)

Dla Niemców to jeszcze nie koniec walki na krajowych mistrzostwach. W kalendarzu zawodów są jeszcze zmagania w slalomie gigancie, które mają mieć miejsce 9. kwietnia w Pass Thurn. Gigant pierwotnie miał odbyć się w Bischofswiesen 26. marca, ale został on wtedy odwołany.