Line Jahr w nowej roli

fot. vg.no

fot. vg.no

Była norweska skoczkini będzie mogła w najbliższym czasie spróbować swoich sił w zupełnie nowej funkcji. Jahr została trenerką jednej z kadr swojego kraju. Pod jej opiekę trafiła młodzieżowa reprezentacja pań.

Norweżka będzie pracować jako pierwsza trenerka zespołu, którego docelową imprezą są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w 2022 roku. Pod jej skrzydła trafiło kilka bardzo utalentowanych zawodniczek, między innymi młodziutka Hanna Midtsundstad. 17-latka jest zachwycona pracą ze starszą koleżanką. Jej zdaniem dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu Jahr doskonale rozumie przed jakimi wyzwaniami staje skoczkini narciarska. – Line jest świetną trenerką. Dobrze wie jak to jest, gdy dziewczyna chce skakać na nartach. – powiedziała.

Z wyboru Norweżki na stanowisko pierwszej trenerki zadowolony jest także dyrektor sportowy Norweskiego Związku Narciarskiego, Clas Brede Braathen. Jego zdaniem Jahr jest świetną kandydatką do tej roli i wyróżnia się na tle innych skoczkiń. – To wspaniałe zarówno dla naszego kraju jak i dla kobiecych skoków narciarskich w ogóle – stwierdził.

Sama zainteresowana jest bardzo podekscytowana pracą z młodymi adeptkami skoków narciarskich. – Mam plan. Będziemy mieć spotkania i treningi poświęcone różnym tematom – ćwiczenia fizyczne, dieta, wytrzymałość, skoki, technika… Trzeba przepracować wiele elementów, by zostać dobrą skoczkinią – tłumaczyła na łamach nrk. Zdaniem Norweżki, najważniejsze jest by zawodniczki chciały się rozwijać. Jest to znacznie łatwiejsze, gdy dzieli się z nimi swoim szerokim doświadczeniem. Jahr ma wszakże za sobą ponad 250 startów w międzynarodowych zawodach. Jej pomoc może dla młodziutkich zawodniczek być nieoceniona.

Zuzanna Wydera

Źródło: nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.