Lindsey Vonn po 81. zwycięstwie w karierze: “Nabrałam rozpędu”

fot. Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

fot. Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Lindsey Vonn w świetnym humorze może udać się na swoje kolejne igrzyska olimpijskie. Amerykanka podczas zjazdu w Garmisch-Partenkirchen odniosła dzisiaj swoje 81. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Dla Lindsey Vonn to drugie zwycięstwo w ten weekend i idealne zakończenie zmagań w Pucharze Świata przed startującymi za kilka dni Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. – Nie ma nic lepszego od dwóch zwycięstw. To był idealny weekend – mówiła po dzisiejszych zawodach Amerykanka. – Naprawdę miałam nadzieję na dokładnie takie przygotowanie przed wylotem Korei Południowej – dodała.

Teraz przed Amerykanką jej największy cel, czyli Igrzyska w Pjongczangu. Tam chce walczyć o najwyższe cele. Jednak po 81. wygranej pojawia się pytanie o rekord w liczbie zwycięstw Szweda Ingemara Stenmarka, który ma ich na swoim koncie 86. Czy Lindsey Vonn jest w stanie go pobić jeszcze w tym sezonie? – Stajesz się trochę chciwa – odpowiadała Vonn. – Gdy wygrywasz, chcesz wygrywać więcej. To jasne, że chcę jeździć na nartach dalej i zobaczę jakie wyniki będę osiągać. Wiem, że mogę nadal wygrywać, ale po prostu nie wiem, jak długo. Będę próbować utrzymać się na tym poziomie tak długo, jak mogę, a potem zobaczymy, jaką liczbę zwycięstw uda mi się osiągnąć – dodała.

Wydaje się, że Lindsey Vonn ma już za sobą również problemy zdrowotne z kolanem i plecami, które towarzyszyły jej od początku sezonu. – Naprawdę nabrałam rozpędu. Czuję się świetnie fizycznie, psychicznie i wszystko działa dobrze, mój sprzęt również, moje przygotowania zakończyły się doskonale. Nie mogło być lepiej na igrzyskach olimpijskich – zakończyła.

źródło: orf.at / espn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.