Lindsey Vonn: „Nie wyłożyłam jeszcze wszystkich kart na stół”

fot.: edition.cnn.com

W Garmisch-Partenkirchen 80. zwycięstwo w karierze odniosła Lindsey Vonn, która o zaledwie 0,02 sek. wyprzedziła Sofię Goggię. Trzecia zawodniczka Cornelia Hütter straciła do zwyciężczyni 0,13 sek.

Lindsey Vonn dzięki kolejnemu triumfowi umacnia się na pierwszej pozycji w klasyfikacji, która bierze pod uwagę największą liczbę zwycięstw w Pucharze Świata – Pamiętam, kiedy stawałam na najwyższym stopniu podium po raz pięćdziesiąty i w tamtej chwili nie przypuszczałam nawet, że uzbieram aż tyle pierwszych miejsc. Mam nadzieję, że jeszcze dużo przede mną i powiększę swój dorobek.

Z powodu warunków pogodowych trasa dzisiejszego zjazdu została skrócona, a obowiązkowy trening rozegrano dopiero bezpośrednio przed rywalizacją. Najlepsza narciarka ostatnich lat uważa, że była to słuszna decyzja i chwali organizatorów – Skrócenie trasy to mądre posunięcie, ale z niecierpliwością czekam na jutro. Mam nadzieję, że pogoda umożliwi rozegranie zjazdu bez żadnych przeszkód i będę mogła rozwinąć większą prędkość.

Amerykanka zapytana o to, czy na igrzyska przygotowuje jakąś niespodziankę, odpowiedziała krótko – Nie wyłożyłam jeszcze wszystkich kart na stół.

Z kolei druga pozycja dla włoskiej alpejki oznacza dla niej szóste miejsce na podium w tym sezonie. Podczas konferencji prasowej przyznała, że odczuwa pewien niedosyt – Byłyśmy bardzo blisko, dwie setne sekundy to prawie nic. Szkoda, że nie udało się wygrać.

Goggia, podobnie jak Vonn, pochwaliła skrócenie trasy – To dobra decyzja. Myślę, że jutro ominą nas takie niespodzianki, więc liczę na kolejny dobry rezultat.

Styl jazdy włoskiej narciarki często porównywany jest do stylu prezentowanego przez Bode Millera, jednak sama zawodniczka nie jest o tym przekonana – To byłby zaszczyt jeździć chociażby w jednym procencie tak dobrze jak Bode. Daleko mi jednak do tego, miał on klasę, której nigdy nie osiągnę.

Trzecie miejsce zajęła Cornelia Hütter. Austriaczka przyznała, że wciąż boryka się z pewnymi problemami – Czasami czuję ból w kolanie, jednak był to dobry wyścig i teraz czuję się wspaniale – zakończyła.

Źródło: www.nydailynews.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.