Lindsey Vonn nareszcie wraca do ścigania

fot. Chris Tank / CC BY NC SA

fot. Chris Tank / CC BY NC SA
fot. Chris Tank / CC BY NC SA

Lindsey Vonn chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, choć już dość długo nie widzieliśmy jej w zawodach PŚ. Po dwóch kontuzjach Amerykańska gwiazda narciarstwa alpejskiego powraca do zawodów PŚ i pojawi się już w Alternmarkt w najbliższych dniach.

Poprzedni sezon Vonn zakończyła przedwcześnie z powodu kontuzji kolana. Uciekła jej duża kryształowa kula, ale zdrowie było oczywiście ważniejsze. Kolejny uraz przytrafił się Vonn w listopadzie, niedługo przed planowanym powrotem, który miał nastąpić w Lake Louise. Złamana ręka to jednak nie powód do załamania dla Lindsey, ale do jeszcze cięższej pracy. Osiem tygodni od nieszczęśliwego wypadku na treningu w Copper Mountain Vonn wznowiła treningi na śniegu. Podczas PŚ w Zagrzebiu szef amerykańskiej reprezentacji Patrick Riml bardzo optymistycznie wypowiadał się na temat powrotu Lindsey, wyrażając nadzieję, że zobaczymy ją już w tym tygodniu w Altenmarkt.

Amerykanka potwierdziła już, że wystąpi w zawodach alpejskiego PŚ w Altenmarkt-Zauchensee choć ręka nie jest jeszcze w pełni sprawna i ma problemy z wykonywaniem niektórych czynności, jak choćby założenie rękawicy. Vonn jest już jednak w stanie poradzić sobie w większości sytuacji, w tym z jazdą na nartach z dużą prędkością. Szybki powrót jest ważny w kontekście MŚ, które odbędą się w lutym w Sankt Moritz.

Nie można opisać słowami jak bardzo jestem podekscytowana powrotem na stoki w tym tygodniu – powiedziała Vonn cytowana przez Eurosport. – To były trudne trzy miesiące, w trakcie których miałam ponad 300 godzin rehabilitacji, ale możliwość szybkiego powrotu do rywalizacji pokazuje, że ciężka praca się opłaciła – opowiedziała Lindsey. Amerykańska narciarka dodała także, że bardzo cieszy się z faktu, że powróci do ścigania właśnie w Altenmarkt, gdzie pobiła w ubiegłym roku rekord zwycięstw w zjeździe, wyprzedzając w tym rankingu Annemarie Moser-Pröll. – Ominęło mnie kilka wyścigów, ale mam nadzieję, że sobie z tym poradzę i będę w stanie jeździć po zwycięstwa w PŚ – dodała Vonn.

Już jutro w Altenmarkt zostanie przeprowadzony pierwszy z dwóch treningów zjazdu. Drugi trening odbędzie się w piątek, natomiast w weekend będą mieć miejsce zawody. W sobotę panie będą rywalizować w zjeździe, a w niedzielę w kombinacji.

Źródło: Eurosport,  informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.