Lindsey Vonn chce wrócić na MŚ w Sankt Moritz

fot. inthesnow.com

fot. U.S. Ski Team/Doug Haney / CC BY
fot. U.S. Ski Team/Doug Haney / CC BY

Jak informowaliśmy wczoraj, Amerykanka Lindsey Vonn złamała na treningu super-G w Copper Mountain rękę i musiała przejść operację w szpitalu w Vail. Mimo kontuzji nie zamierza ona rezygnować z walki o udział w przyszłorocznych MŚ.

Po doniesienia włoskiej La Gazetta dello Sport, doniesienia o poważnej kontuzji jaką jest złamanie kości ramieniowej potwierdziła sama zawodniczka na swoim profilu na facebooku załączając zdjęcia z prześwietlenia złamanej kończyny. Vonn napisała, że operacja się powiodła i zapewniła, że postara się wrócić na stoki najszybciej jak to możliwe, dziękując również swoim fanom za wsparcie.

Były austriacki zawodnik Rainer Salzgeber, a obecnie dyrektor działu wyścigowego w firmie Head, na której nartach jeździ Vonn poinformował za pośrednictwem strony internetowej telewizji ORF, że powrót Vonn do ścigania planowany jest na koniec stycznia. Gdyby tak się stało miałaby ona jeszcze możliwość wziąć udział w Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Sankt Moritz dniach 6-19 lutego. Amerykańska narciarka już wielokrotnie pokazywała, że potrafi powrócić po kontuzji w wielkim stylu. Oby udało się po raz kolejny.

Źródło: orf.at, facebook.com/LindseyVonnUSA

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.