Limity startowe na ostatni period PŚ i PK

Po konkursach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain wiadome jest już ile zawodników będą mogły wystawić poszczególne reprezentacje podczas 7. periodu zmagań. Dzięki dobrym występom Klemensa Murańki, w Pucharze Świata będzie mogło odtąd występować 7 Polaków.

Najwyższy limit na zmagania Pucharu Świata poza Polakami będą mieli też Norwegowie i Słoweńcy. Wszystkie te nacje mają po 6 skoczków w rankingu WRL, a dodatkowe miejsca otrzymały dzięki występom w PK. Po 6 skoczków wystawią Austriacy, Japończycy i Niemcy. W turnieju RAW Air i Planicy będzie rywalizować też 5 Czechów oraz po 4 Rosjan i Szwajcarów. Kanada, Finlandia. Francja i USA mogą wystawić po 3 skoczków, a pozostałe kraje 2.

W Pucharze Kontynentalnym Polacy utrzymali limit 4 skoczków. W najbliższym periodzie zaplanowane są jednak zawody w Zakopanem, gdzie Polacy mają prawo wystawienia grupy krajowej. Najwyższy limit, czyli 6 zawodników wywalczyli Austriacy, Niemcy, Słoweńcy i Norwegowie. Czesi podobnie jak Polacy mają prawo do wystawienia 4 skoczków. Pozostałe nacje mają prawo zgłosić do konkursów w Renie, Zakopanem i Czajkowskim po 3 zawodników. Limity na 7. period przyznawane były w oparciu o ranking CRL. Ze względu na brak konkursów FIS Cup w poprzednim periodzie żaden kraj nie wywalczył sobie zatem dodatkowych miejsc.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.