Liberec w kalendarzu Letniego Grand Prix 2020?

fot. M. Król

fot. M. Król

W Libercu już niedługo zostaną rozegrane pierwsze od kilku lat zawody – mistrzostwa Czech, na które działacze zapraszają skoczków różnych narodowości. Głównym celem jest przeprowadzenie konkursów cyklu Letniego Grand Prix w 2020 roku.

Mistrzostwa świata juniorów oraz Puchar Kontynentalny w 2013 r. były ostatnimi zawodami rozegranymi na obiekcie w Libercu. Po sześciu latach czescy działacze narciarscy w końcu mogli poinformować, że do gospodarza MŚ w narciarstwie klasycznym w 2009 r. powrócą oficjalne zmagania. Jako pierwsze zostaną rozegrane mistrzostwa kraju, na które zaproszenie otrzymali sportowcy różnych narodowości. – To będzie świetna szansa, aby zainteresować ludzi skokami, bo nie tylko czescy sportowcy są zaproszeni na te wydarzenie. Liczymy, że 14 września przybędą skoczkowie z różnych państw – przyznał Ivo Greger, jeden z organizatorów.

Na przywrócenie konkursów w skokach narciarskich do Liberca działacze pracowali bardzo długo, aby spełnić wszelkie wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. – Po miesiącach renowacji większość jest już gotowa na obu skoczniach, a wszystko zostanie sprawdzone przez FIS. Kolejnym krokiem będzie zamontowanie nowych torów najazdowych oraz siatek przeciwwiatrowych – dodał Greger. Dzięki takim zmianom w Libercu w lutym przyszłego roku odbędą się zawody cyklu FIS Cup, a celem jest zorganizowanie konkursów Letniego Grand Prix w 2020 roku. W przyszłości na znane skocznie powrócić może także Puchar Świata.

źródło: FIS

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.