Liberec dostanie kolejną szansę? Oto wstępne kalendarze na sezon 2018/2019

fot. M. Król

fot. M. Król

Jesienne spotkanie członków Międzynarodowej Federacji Narciarskiej przyniosło nie tylko zmiany w przepisach skoków narciarskich, ale także wstępne kalendarze zawodów LGP oraz sezonu zimowego 2018/2019.

Wszystko wskazuje na to, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich powrócą do naszych południowych sąsiadów. Czeski Liberec znalazł się w prowizorycznym kalendarzu FIS na zimowy sezon 2018/2019. Przypomnijmy, że zawody w kraju Jakuba Jandy nie gościły od zimy 2014/2015, kiedy to właśnie Liberec odwołał konkursy. Czasi Związek Narciarski do tej pory nie wyrażał chęci, aby Puchar Świata do nich powrócił. Sporo w ostatnim czasie mówiło się także o niszczejących obiektach w Harrachovie, gdzie o kryształową kulę rywalizowano przez lata. Być może powrót PŚ pozwoliłby odnowić obiekty.

Wstępne kalendarze niosą też dobre wiadomości dla Polski. FIS nie omieszkał zaplanować inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Ta po raz pierwszy w historii zagości u nas w tym roku. W przyszłym sezonie pierwsze konkursu zaplanowano na 17-18. listopada. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że tegoroczny test skocznia im. Adama Małysza zda wzorowo. Tradycyjnie w połowie stycznia 2019 roku, najlepsi skoczkowie mają zawitać do Zakopanego a pod koniec lutego rozegrane zostaną mistrzostwa świata w Seefeld. Łącznie na cały cykl składać ma się 35 konkursów, w tym osiem drużynowych.

Zadowolenie z pierwotnych kalendarzy na FIS Grand Prix 2018 maluje się na twarzach rumuńskich organizatorów. Po licznych zawodach niższej rangi, mistrzostwach świata juniorów oraz ważnych konkursów kobiet, w Rasnovie zagościć ma Letnie Grand Prix. Najprawdopodobniej pod koniec września, w miejsce kazachskiej miejscowości Ałmaty. Również Liberec znalazł swoje miejsce w prowizorycznym terminarzu tych rozgrywek. Od udanych zawodów letnich zależy z pewnością, czy Puchar Świata ostatecznie zagości na skoczni Jested w styczniu 2019 roku. Przyszłorocznego zwycięzcę LGP poznamy w Klingenthal.

Kalendarz PŚ 2018/2019
Kalendarz LGP 2018

Źródło: Fis-ski.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: