LGP Wisła: Polacy polecą po czwartą wygraną w Wiśle? (lista startowa)

_DSC0527
fot. P. Ślezińska

Przed nami pierwszy konkurs na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince, który rozpocznie dwudniową rywalizacje. Na starcie zobaczymy dziesięć zespołów.

Podczas dzisiejszego konkursu Polskę reprezentować będą: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Klemens Murańka.  Po udanych skokach podczas treningów i kwalifikacji nasi skoczkowie należą do grona faworytów. Czy uda im się powtórzyć sukces sprzed roku? Przypomnijmy, że nasza drużyna wygrywała trzy ostatnie konkursy drużynowe w Wiśle. Zwykle wygrywali z miażdżącą przewagą nad rywalami. Tym razem może być o to nieco trudniej. Trener Horngacher we wczorajszych rozmowach nie chciał rozmawiać o oczekiwaniach względem wyników. Zawodnicy mają wykonywać cele zadaniowe a dopiero później popatrzą na efekt.

Polacy są liderami aktualnej klasyfikacji Pucharu Narodów, więc nasi zawodnicy będą zamykali każdą grupę konkursową. Dwie drużyny odpadną po pierwszej serii. Prócz naszej ekipy z pewnością moc pokażą Norwegowie z nowym rekordzistą skoczni im. Adama Małysza – Andersem Fannemelem na czele. Zawsze trzeba zwracać uwagę na Austriaków, Niemców i Słoweńców. W Wiśle zapowiada się słoneczny i bezwietrzny dzień. Będą wielkie emocje.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.