LGP Wisła: Już dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

P1050180Już dzisiaj rozpoczyna się rywalizacja z cyklu Letniej Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince skoczkowie po przerwie wracają do letniej rywalizacji. Już dzisiaj odbędzie się oficjalny trening, a po nim kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Na skoczni Adama Małysza pojawi się wiele zawodników a czołówki Pucharu Świata ubiegłego sezonu. Między innymi zobaczymy Petera Prevca, Stefana Krafta, Michaela Hayboecka czy Kamila Stocha. Zabraknie za to zdobywcy Kryształowej Kuli Severina Freunda, czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna, Gregora Schlierenzauera oraz weterana Noriakiego Kasai.

Nasz kraj reprezentować będzie jedenastu zawodników z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele. Jednym z faworytów zawodów jest natomiast Dawid Kubacki, który od początku letniego sezonu, zaskakuje wysoką formą.

Program zawodów:

Czwartek – 30.07.2015
10:00 – odprawa techniczna
16:00 – oficjalny trening (dwie serie)
18:00 – kwalifikacje

Piątek – 31.07.2015
19:00 – seria próbna
20:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego

Sobota – 01.08.2015
19:00 – seria próbna
20:15 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Dzisiaj o godz. 16:00  na skoczni HS134 w Wiśle odbędzie się oficjalny trening, a po nim na godz. 18:00 zaplanowane są kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Na liście startowej dzisiejszych treningów i kwalifikacji znalazło się 71 zawodników. Awans do sobotniego konkursu zapewniony ma Kamil Stoch, który ubiegły sezon zimowy zakończył na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ostatnim, który będzie musiał walczyć o awans do konkursu jest Piotr Żyła. Pierwszy na belce startowej zasiądzie Przemysław Kantyka a jako ostatni natomiast pojawi się Peter Prevc. Mamy nadzieję, że wszystkich naszych reprezentantów obejrzymy na starcie sobotniego konkursu indywidualnego.

Lista startowa

 

Już dzisiaj pierwsze emocje na skoczni w Wiśle. Jutro natomiast pierwszy konkurs drużynowy tego lata. Czy Polska reprezentacja ponownie odniesie triumf na ojczystej ziemi? Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.