LGP Wisła: Dziś konkurs drużynowy

Skocznia w Wiśle (lato)Przed nami pierwszy konkurs drużynowy na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince, który oficjalnie rozpocznie tegoroczną edycję Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie. Na starcie zobaczymy dwanaście zespołów.

Podczas dzisiejszego konkursu Polskę reprezentować będą: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.  Po udanych skokach podczas treningów i kwalifikacji nasi skoczkowie należą do grona faworytów. Czy uda im się powtórzyć sukces sprzed roku?

Nowością podczas dzisiejszego konkursu będzie  nowy system kontroli kombinezonów. Zawodnicy będą musieli powstrzymywać się od swoich dotychczasowych  przyzwyczajeń przed oddaniem skoku. Zabronione jest na przykład klepanie się po udach. Czy skoczkom uda się wygrać z własnymi nawykami?

Przy okazji zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015, odbędzie się uroczyste otwarcie nowego kompleksu skoczni w Wiśle Centrum. Nie zabraknie na nim najwyższych władz Polskiego Związku Narciarskiego i Miasta Wisła oraz Dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich Waltera Hofera. Tego dnia na wiślańskich obiektach rozegrany zostanie I Międzynarodowy Puchar Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich na igelicie.

I Międzynarodowy Puchar Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich na igelicie rozegrany zostanie w siedmiu kategoriach wiekowych, a konkursy odbywać się będą na trzech skoczniach: HS 10, HS 20 i HS 40.

Program zawodów:

Piątek – 31.07.2015

19:00 – seria próbna

20:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego

Zawody będzie można obejrzeć na TVP Sport (20:05) i Eurosport (20:15).

Lista startowa

źródło: informacja własna/fis-ski.com/ pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.