LGP we Frensztacie: Kriznar zdecydowanie najlepsza, Rajda szósta

11:55, 15.08.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:29, 15.08.2020

Nika Kriznar potwierdziła świetną formę z treningów i odniosła triumf w dzisiejszych zawodach LGP we Frensztacie. Drugie miejsce zajęła Marita Kramer, a trzecie Ema Klinec. Na szóstym miejscu została sklasyfikowana najlepsza z Polek Kinga Rajda.

Po pierwszej serii konkursu Letniego Grand Prix we Frensztacie prowadziła Nika Krizner. Słowenka uzyskała najlepszą odległość dnia - 97,5 m. Drugie miejsce zajmowała jej koleżanka z reprezentacji Jerneja Brecl. 19-latka skoczyła 2,5 metra krócej od Kriznar. Traciła do niej jednak już 9,2 punktu. Czołowa trójkę zamykała Marita Kramer (95 m) ze stratą 12,2 pkt. Tuż za Austriaczką plasowała się najlepsza z biało-czerwonych. Kinga Rajda po próbie na odległość 95,5 metra miała stratę do podium wynoszącą zaledwie 0,1 punktu. W drugiej dziesiątce plasowała się Kamila Karpiel (19.). 21. była z kolei Joanna Szwab, 25. Wiktoria Przybyła, a 26. Nicole Konderla.

Nika Kriznar w serii finałowej potwierdziła dominację zaprezentowaną podczas treningów oraz pierwszego konkursowego skoku. 20-latka odniosła zdecydowany triumf. Drugie miejsce zajęła ostatecznie Austriaczka Kramer. Marita straciła jednak do czterokrotnej mistrzyni świata juniorów aż 30,7 punktu. Na podium stanęła także druga ze Słowenek Ema Klinec, która po pierwszej serii była szósta. Druga zawodniczka LGP 2018 straciła do Kriznar 32,5 pkt. Czwarte i piąte miejsce ostatecznie zajęły  Francuzki - odpowiednio  Julia Clair i Josephine Pagnier. Na bardzo dobrej szóstej pozycji konkurs w Czechach ukończyła Kinga Rajda. Polka w drugiej serii skoczyła na 89 metr. Dla dziewiętnastoletniej zawodniczki to zdecydowanie najlepsze letnie zawody w karierze. Do tej pory we wszystkich startach w ramach Letniego Grand Prix Rajda zdobyła łącznie siedem punktów.

W dziesiątce znalazły się również trzy Słowenki - Spela Rogelj, Jerneja Brecl, Katra Komar oraz reprezentantka gospodarzy Karolina Indrackova. Na dziewiętnastej lokacie została sklasyfikowana druga z Polek Kamila Karpiel. Dwudzieste pierwsze miejsce zajęła Joanna Szwab, dwudzieste piąte Wiktoria Przybyła, a dwudzieste siódme Nicole Konderla.