LGP we Frenstacie. Nika Kriznar zwycięża w serii próbnej

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Nika Kriznar okazała się najlepsza w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem LGP kobiet we Frenstacie. Słowenka wyprzedziła Sarę Takanashi i swoją rodaczkę, Ursę Bogataj. Anna Twardosz zajęła 37 miejsce.

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Zwyciężczyni Pucharu Świata również latem wydaje się utrzymywać wysoką formę. Nika Kriznar w serii próbnej przed zawodami we Frenstacie zameldowała się na 1 miejscu, wyprzedzając minimalnie Sarę Takanashi. Japonka straciła do liderki 0,2 punktu. Na trzeciej pozycji uplasowała się Ursa Bogataj. Seria próbna została zdominowana przez zawodniczki ze Słowenii i Japonii. W czołowej 11 znalazło się aż 9 przedstawicielek tych dwóch państw. Jedynymi reprezentantkami innych krajów w czołówce były Rosjanka Irina Awwakumowa i Silje Opseth z Norwegii. Zajęły one odpowiednio 4 i 7 miejsce.

Jedyną Polką, która nie odpadła we wczorajszych kwalifikacjach, jest Anna Twardosz. W serii próbnej uplasowała się ona na 37 pozycji po skoku na odległość 77,5 metrów. Skokom wszystkich zawodniczek towarzyszył dość mocny wiatr pod narty. Podobnych warunków możemy spodziewać się w konkursie, który powinien rozpocząć się o 10:30.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna