LGP we Frenstacie: Bardzo dobre skoki Rajdy. Kriznar zdominowała treningi

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Trzy treningi i trzy najlepsze skoki Niki Kriznar. Słowenka pokazała, że we Frenstacie trudno będzie z nią wygrać. Z bardzo dobrej strony pokazywała się Kinga Rajda, która najpierw była szósta, a następnie piąta. W trzecim treningu nie startowała.

fot. Klemen Zibelnik/smucka.com

Nika Kriznar w pierwszej serii treningowej uzyskała 98 metrów. Jej łączna nota była wyższa o ponad 10 punktów od Marity Kramer. Austriaczka lądowała trzy metry bliżej od Słowenki. Trzecia lokata należała do Emy Klinec, której zmierzono 91 metrów. Kinga Rajda uzyskała 96 metrów, co dało jej szóstą lokatę.

W drugim treningu Kriznar znów pokazała swoją wyższość, kiedy wylądowała na 96. metrze. Druga ponownie była Marita Kramer, ale tym razem skoczył metr dalej od Słowenki. Straciła jednak do niej 3 punkty. Trzecia lokata przypadła Speli Rogelj, która uzyskała 93,5 metra. Rajda skoczyła 93,5 metra, co dało jej piątą pozycję.

W trzecim treningu zabrakło Kingi Rajdy, a najlepszą Polka była Kamila Karpiel, której sędziowie zaliczyli 81,5 m, co dało 12. miejsce. Kriznar znów była najlepsza po skoku na 97 metrów. Kramer uzyskała 93 metry i była druga. Trzecia Rogelj lądowała na 91. metrze.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj