LGP w Zakopanem: Znamy składy Niemców i Norwegów. Zabraknie Daniela Andre Tande

fot. Jarosław Gracka

fot. Jarosław Gracka

Dwa dni pozostają do rozpoczęcia Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Poznaliśmy składy Niemiec i Norwegii na te zawody.

Wiemy, że na Wielkiej Krokwi w trakcie najbliższego weekendu nie zobaczymy mistrza świata w lotach – Daniela Andre Tande. Trener Alexander Stoeckl, zadowolony z wyników w Courchevel, postanowił do Polski zabrać:  Roberta Johanssona, Mariusa Lindvika, Halvora Egnera Graneruda, Robina Pedersena, Johanna Andre Forfanga i Thomasa Aasena Markenga. – Wszyscy moi zawodnicy skaczą na podobnym poziomie, zatem nie widzę powodów, aby dokonywać zmian w składzie na Zakopane – powiedział szkoleniowiec Norwegów.

Swoją szóstkę na zawody przed polską publicznością powołał także Stefan Horngahcer. Były trener naszej reprezentacji zdecydował, że do walki o punkty LGP staną: Karl Geiger, Richard Freitag, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Martin Hamann oraz Moritz Baer. Ten ostatni, po bardzo dobrych wynikach w Letnim Pucharze Kontynentelnym, otrzymał nagrodę w postaci możliwości debiutu w zawodach najwyżej rangi latem.

Źródło: Norges Skiforbund / DSV

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.