LGP w Zakopanem: Seria próbna dla Kamila Stocha

fot. Wiktoria Wnętkowska

Kamil Stoch po fenomenalnym skoku na 138 metrów wygrał serię próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs indywidualny w Zakopanem. Na drugim miejscu uplasował się Jewgenij Klimow, a trzeci był Dawid Kubacki. Start zawodów zaplanowano na godz. 13:00. 

Kamil Stoch w swojej próbie uzyskał 138 metrów skacząc jako jeden z nielicznych z 12 belki startowej. Skok ten pozwolił mu wygrać serię próbną przed dzisiejszym konkursem indywidualnym. Drugie miejsce zajął będący w dobrej dyspozycji Rosjanin – Jewgenij Klimow (138,5 metra). Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 138 metrów.

Tuż za czołową trójką zawodników serii próbnej znalazł się Robert Johansson ze skokiem na 136,5 metra. Nieoczekiwanie piąte miejsce zajął zawodnik skaczący z numerem 1 – Clemens Leitner. Austriak poszybował na 135,5 metra i długo piastował pozycje lidera serii próbnej. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został powracający do dobrej formy – Gregor Schlierenzauer (132 metry).

Jakub Wolny (123 metry) i Piotr Żyła (127,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 15 i 17. Na 28 miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł, który w swojej próbie uzyskał 118 metrów. Stefan Hula skoczył również 118 metrów, ale miał więcej punktów odjętych za wiatr od Zniszczoła i ostatecznie zajął 33 pozycje. Maciej Kot lądował na 121,5 metra, co dało mu miejsce 35.

Pełne wyniki serii próbnej

Start konkursu zaplanowano na godz. 13:00. Transmisja z zawodów odbędzie się na kanale TVP1.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.